Jak zacząć szyć | Dorota Zgodzaj- Ubranka dla Lalek
Skontaktuj się z nami kontakt@dorotazgodzaj.pl

Jak zacząć szyć

Jak zacząć szyć? Na to pytanie moja odpowiedź zmienia się z roku na rok

Jeszcze rok temu powiedziałabym żeby przygodę szycia zacząć od zakupu (pożyczenia, wygrzebania ze strychu) maszyny, paru materiałów, może jakieś czasopisma wykrojami itp.

Ale nie, dziś już tak nie myślę.

Gdybym mogła jeszcze raz przejść tą drogę, zrobiłabym inaczej.

Zapisałabym się na minimum 2 kursy.

  1. kurs stylizacji
  2. kurs szycia od podstaw

Uwaga! kolejność nie jest przypadkowa! zdecydowanie najpierw trzeba zaliczyć kurs stylizacji. Bo gdy zaczynasz szyć, spełniasz swoje wszystkie marzenia z dzieciństwa, chcesz uszyć to co od zawsze chodzi Ci po głowie, problem w tym, że niekoniecznie będziesz w tym wyglądać dobrze… Dopiero gdy poznasz fachowym okiem swoją sylwetkę, określisz jakie ubrania, długości, kroje są dla Ciebie odpowiednie, możesz przejść dalej i zacząć je szyć.

Nawet na kursie od podstaw, na pierwszej lekcji po zapoznaniu z maszyną i omówieniu podstaw, zasiada się do maszyny i zaczyna już szyć. Dlatego musisz wiedzieć w czym dobrze wyglądasz – inaczej wymorzone, uszyte przez Ciebie kreacje okażą się klapą, a Ty uznasz, że jednak w sklepowych ciuchach wyglądasz lepiej. Nawet jeśli uda Ci się wszystko uszyć zgodnie ze sztuką krawiecką, to sęk w tym, by czuć się dobrze i dobrze wyglądać, przecież przez to całe owe zamieszanie jest!!

Więc ucz się i szyj !

szycie2 200x300 Jak zacząć szyć

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Operacja pt. "Rozpoczęcie działalności krawieckiej poprzez zakup nowych urządzeń i wyposażenia" mająca na celu "Rozpoczęcie działalności gospodarczej związanej z wykonywaniem usług krawieckich z jednoczesnym zakupem środków trwałych" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

O nas

Potrzebowałam aż 30 lat, by wreszcie ubrać siebie i swoją rodzinę dokładnie w to, co sobie wymyśliłam.

Ty nie musisz tyle czekać – masz MNIE!

Dzień Dobry! Nazywam się Dorota Zgodzaj i jestem uzależniona od szycia….